dnes otevřeno8.00 - 16.00
info@zahradnictvikyvala.cz
Tel.: 571 633 084

Jak se připravit na nákup ovocných stromků
Jelikož jsme si všimli při prodeji ovocných stromů některých omylů a chyb, kterých se zákazníci při nákupu ovocných stromků dopouštějí, zkusíme vám shrnout pár základních informací, díky kterým bude poté samotný nákup probíhat rychleji a bezproblémově.

Na našich stránkách najdete v sekci ovocné stromky a keře kompletní seznam odrůd, který se snažíme pravidelně aktualizovat. Můžete si tedy sami doma seznam projít a podle fotek a popisu na internetu si již předem vytipovat odrůdy, které vám budou vyhovovat. Samozřejmě Vám na místě rádi poradíme, ale s domácí přípravou se nákup značně urychlý :)

Výška stromku 

To je asi největší problém, který řešímě u každého nákupu! Označení zákrsek, čvrtkmen, polokmen je označení výšky kmene, ne jak bude stromek v dospělosti velký!!! To určuje podnož, na které je naroubovaný! Takže optimální je ihned na začátku nám sdělit např. Potřebuji stromky do malé zahrádky a nebo potřebuji vysoké stromy na pole! S touto informací můžeme již pracovat a vybrat Vám vhodný stromek.

Sprašnost 

Další důležitý údaj! Ne všechny odrůdy jsou samosprašně a potřebují tedy k sobě vhodnou odrůdu na opýlení. Je pro to vhodné nás na začátku informovat, zda jste někde na samotě a nebo máte v okolí dostatek ovocných stromů.

Příklady, jak by podle nás mohl úspěšný nákup vypadat:

Dobrý den, potřeboval bych do malé zahrádky letní a podzimní jabloň, hrušku, třešeň a švestku. Kolem dokola žádné ovocné stromky nejsou!!! Hned je nám jasné kam máme s výběrem namířit a jaké odrůdy vybrat.

nebo

Dobrý den, potřebuji vysoké stromy na pole. Sekám pod nimi traktorem. Všude kolem je ovocných stromů dost. Potřebuju jabloně na uskladnění, švestku na pálení a třešně nejlépe srdcovky. Taková informace může celý nákup hodně urychlit a omezí se tak čekání zákazníků, kterí jsou v pořadí.

 
Zahradnictví Kývala Nad Zahradnictvím 360
756 63 Krhová

Tel: +420 731 44 32 32